Jak wybrać fotografa ślubnego?Obejrzyj portfolio

Tematyka portfolio powinna być najbliższa tej usłudze, na której wam zależy. Wiadomo, że prace znajdujące się w zbiorze z ofertą to najczęściej 2 najlepsze zdjęcia z danej sesji. Musicie także zapoznać się z resztą zdjęć, by móc ocenić, czy te kilka ujęć to wyjątkowe szczęście, czy też powtarzalna precyzja i doskonałe umiejętności. Warto więc poprosić na spotkaniu o zaprezentowanie co najmniej 20 zdjęć z danej sesji. Na tej podstawie będziecie w stanie ocenić rzetelność i fachowość danego fotografa.

Polecenia i opinie

Warto popytać znajomych czy znają dobrego fotografa. A może polecą wam kogoś kto u nich robił zdjęcia. Jak się z nim współpracowało? Czy był rzetelny oraz uczciwy? Nie zaszkodziłoby również jeśli był sympatyczny.Dlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego?

Video ślubne od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, niezależnie od budżetu Pary Młodej czy lokalizacji. Dla wielu nowożeńców zatrudnienie kamerzysty na ten szczególny dzień jest tak oczywisty, jak na przykład doczepienie welonu do włosów Panny Młodej czy zagranie Marszu Mendelssohna podczas wyjścia z kościoła. Czasami jednak można zetknąć się z obiekcjami czy na pewno warto wydawać pieniądze na video, skoro fotograf został już zakontraktowany? Tym artykułem postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podamy cztery najważniejsze powody, dlaczego warto skorzystać z usług video ślubnego:

1) Dźwięk

Wesele to nie tylko zdjęcia z kościelnego obrzędu, pierwszego tańca czy zabawy oczepinowej – to także przysięga, wzruszające przemowy, brawa, śmiech i kreatywne toasty. Wszystkie te magiczne dźwięki zostaną bezpowrotnie stracone, jeśli nie uchwycimy ich za pomocą kamery. Któż z nas nie chciałby po latach wrócić do momentu, w którym powiedziano sobie sakramentalne “tak” w obecności kapłana? Albo kto nie chciałby sobie odświeżyć dowcipnych, serdecznych życzeń od najbliższych? To właśnie ta możliwość przekazania dźwięku, słów, weselnej muzyki stanowi jeden z największych atutów, którymi wylegitymować się może film.

2) Film najlepiej przekazuje emocje nowożeńców i gości

Uśmiechnięta i zawstydzona Panna Młoda, lekko zestresowany Pan Młody podczas przysięgi. Czyż ten obraz nie wzbudza emocji? U jednych pojawią się łzy wzruszenia, inni z nostalgią wspomną swój ślub, a jeszcze inni zachwycą się tym, jak fantastycznie wyeksponowano piękno młodych. Zasługą takich reakcji jest żywa emocja uchwycona i przekazana przy użyciu obrazu i dźwięku, czujne oko kamerzysty oraz wyobraźnia montażysty. Wszystkie te czynniki pozwalają na stworzenie filmu, do którego małżonkowie, ich dzieci oraz pozostała rodzina i znajomi będą powracać niezależnie od stażu małżeńskiego.

3) Ukoronowanie przygotowań

Wiele godzin spędzonych na przygotowaniach i rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za oprawę, dziesiątki przymiarek, próby i konsultacje – a to wszystko po to, by ten jeden dzień był tak niepodobny do codzienności. Cała oprawa przepełniona jest magią, która doskonale uwidacznia się na video ślubnym – pierwszy taniec i wybrany do niego utwór, drżąca dłoń nasuwająca obrączkę partnerowi życiowemu, wyjście z kościoła w towarzystwie marszu weselnego i wiele innych momentów. Każda z tych wyjątkowych chwil to Wasz mały sukces, ukoronowanie przygotowań, ustaleń, kompromisów, niekiedy ciężkich negocjacji, a nawet wynagrodzenie za zdenerwowanie i stres. Nagranie tych chwil pozwoli Wam świętować te sukcesy i udowadniać sobie, że niemożliwe dla Was nie istnieje.

4) Moc kreatywnych możliwości

Współczesna technologia filmowa pozwala na stworzenie wspaniałego także technicznie filmu ślubnego. Możliwe jest to dzięki szeregowi możliwości i narzędzi pomocniczych, takich jak:

  • stabilizator kamery, dzięki któremu obraz będzie wolny od drgań

  • wysokiej klasy rejestratory dźwięku oraz mikrofony

  • efekty w programach do obróbki filmu ślubnego, które w razie potrzeby mogą nadać odpowiedniego charakteru lub nastroju;

Oddając te możliwości w ręce kreatywnego montażysty nowożeńcy uzyskują fantastyczny i w pełni profesjonalny film. Warto wspomnieć, iż tworzone nagrania dostępne są w wysokiej rozdzielczości.Kamerzysta i fotograf na Twój Ślub i Wesele – ma być dobry, czyli jaki?

Każda Para Młoda chce mieć w tym najważniejszym dniu w życiu wszystko dopięte na ostatni guzik. Po cudownym dniu ślubu pozostaną Wam jednak inne rzeczy: miłość, wspomnienia, obrączka na palcu, prezenty i to co dokumentuje ten piękny dzień – ślubne fotografie i film.

Jak wybrać właściwie? Na rynku są setki ofert fotografów i kamerzystów. Jednym ze sposobów jest obejrzenie portfolio ślubnego danego fotografa czy kamerzysty. Reportaże foto czy też filmowe ze ślubów wynikają z doświadczenia, talentu oraz poświęconego na tę pasję czasu przez daną firmę. Wbrew pozorom każde portfolio weselne jest inne, choć analizując poszczególne sezony weselne widać pewne trendy czy też style w fotografii ślubnej oraz produkcjach ślubnych wideo.

 

Firmy takie jak nasza – z wieloletnim doświadczeniem w branży ślubnej – zaproponują Wam na spotkaniu możliwość personalizacji materiału. W przypadku filmu niebagatelne znaczenie ma jego długość. Filmy trwające około 90 minut niosą za sobą na pewno wyższą wartość pamiątkową dla tej części klientów, którzy planują oglądać je wspólnie po weselu na rodzinnych spotkaniach. Skrót filmu trwający zwykle około 5 minut jest to ślubny materiał video, które doskonale ogląda się w gronie znajomych czy też udostępnia gościom w internecie. 

Follow Me on instagram